مقالات

چگونه تست بزنیم

در ادامه‌ی مطالب هفته‌ی قبل در مورد نحوه تست زدن با ما همراه شوید. پس از علامت‌گذاری کنار تست‌ها، برای حل مشکلات موجود می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

کاری که باید انجام شود (شماره‌‌های ذکر شده، نشان‌دهنده‌ی اولویت انجام مراحلی هستند که باید رعایت شوند).
 
۱- مبحث مربوطه را از کتاب یا جزوه، به طور کامل مطالعه کنید.
۲- تمرین‌‌های مربوطه را از آسان به دشوار طبقه‌بندی کرده و از هر کدام، چند نمونه حل کنید.
 
۱ – مسائل مشابهی را که حل کرده‌اید، بازبینی کنید و نقاط ضعف خود را پیدا کنید.
۲ – مسائل مشابه دیگری را بدون مراجعه به جزوه یا سؤالات مشابه دیگر، حل کنید.
 
۱ – جزوه‌یبخش مربوطه را به طور اجمالی مرور کنید.
۲- مسائل مشابه را از منابع مختلف کمک درسی و درسی پیدا کرده، حل و رفع اشکال نمایید.
 
مسائلی را که مشابه مسائل یاد شده هستند، از منابع مختلف درسی و کمک درسی پیدا نموده و سعی کنید با سرعت زیاد محاسباتی، حل کنید و دقت خود را بالا ببرید.
 
نکات مربوط به این سؤالات را به طرح شبکه‌ای رسم شده برای درس و مبحث مربوطه، اضافه کنید.

دروس استفهامی و ترکیبی:

کلیه‌ی دروس به جز آن هایی که گفتیم (فلسفه و منطق، ریاضی، فیزیک) را شامل می شوند، یعنی زیست‌شناسی، شیمی، ادبیات، زبان، عربی، دین و زندگی و مابقی دروس رشته انسانی که بیشتر جنبه‌ی مفهومی و حفظی دارند.  در مطالعه و تست‌زنی برای این دروس توجه کنید که در این دسته از دروس نقش اصلی را مطالعه و مرور ایفا می کنند و پس از این‌که مطالعه و مرور مناسبی انجام دادید، مراحل زیر را انجام دهید:

۱ نیمی از تست‌‌های آن مبحث را بزنید، در این مرحله زمان را لحاظ نکنید ولی درصد را محاسبه کنید.

۲ تست‌‌هایی را که اشتباه پاسخ داده‌اید یا پاسخ نداده‌اید مطابق با آنچه در رابطه با نشانه‌گذاری ذکر کردیم، نشانه‌گذاری کنید.

۳ تست‌‌های نشان‌دار و طرح‌‌های شبکه‌ای مربوطه را بررسی و مرور کنید.

۴ نیمه‌ی باقیمانده‌ی تست‌‌ها را با لحاظ‌کردن زمان و گرفتن درصد، پاسخ دهید.

۵ تست‌‌های اخیر را نشانه‌گذاری کنید و آن‌ها را بررسی کنید.

۶ تست‌‌های نشان‌دار چند مبحث مختلف را به صورت جامع پاسخ دهید و رفع اشکال نهایی را انجام دهید.

حال که فهمیدید چگونه زمان مورد نیاز برای تست زدن در هر درس را پیدا کنید، متناسب با زمانی که برای هر درس اختصاص می دهید به زدن تست ‌ها بپردازید و با نحوه‌ی علامت گذاری در کنار تست‌‌ها نیز آشنا شوید، باید یاد بگیرید که چگونه تست‌‌ها را مدیریت کنید.

یعنی با این حجم زیاد تست‌‌های علامت گذاری شده، چه کنید؟

در چه زمانی تست‌‌های مختلف را، مرور کنید؟

برای مدیریت تست‌ها، باید توجه کنید که بازه ‌های زمانی زیر را برای مرور تست‌‌های علامت دار در اختیار دارید:
۱) پایان نیم‌سال اول تحصیلی،

۲) بازه‌ی مرور ابتدایی (که معمولاً بین ۴۵ تا ۶۰ روز است و از پایان فروردین ماه آغاز می شود).
۳) بازه‌ی مرور نهایی (که دو هفته قبل از کنکور خواهد بود).

پس با توجه به تقسیم بندی فوق، طوری برنامه ریزی کنید که ترجیحاً قبل از رسیدن به مرحله‌ی سوم، همه‌ی تست‌‌های علامت دار را یک‌بار مرور کرده باشید. و در آخر به این نکته توجه کنید که شیمی و زیست بخشی به‌عنوان مسائل دارند که تست زدن آن‌ها مانند دروس استدلالی انجام می‌گیرد.

با موسسه کنکور آسان است به اوج یادگیری خواهید رسید و مهندس امیر مسعودی و استاد حسین احمدی و مهندس سلام مثل همیشه پشتیبان شما خواهند بود

 

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی رایگان و بهره مندی از

طرح ویژه نوروزی کنکور آسان است

با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید

مقالات

افزایش سرعت تست زنی

افزایش سرعت تست زنی

من خوب درس می خوانم اما در تست زنی کند هستم در این زمان چگونه سرعت تست زنی خود را بالا ببرم؟

دوستان عزیز سلام… انیکتا مساوات هستم دانشجوی رشته ی پزشکی دانشگاه گیلان. در این مقاله دو روش افزایش سرعت زنی را براساس تجربیات شخصی خودم برایتان به شکل مختصر توضیح میدهم.

 1. روش تست پرفشار: دوستان عزیز یکی از کارهایی که شما می توانید برای افزایش سرعت تست زنی خود انجام دهید این است که تعدادی تست تکراری در هر مبحث را در زمانی کوتاه تر از حد استاندارد تعریف شده برای آن مبحث بزنید. این تست ها شامل – زیست شناسی ۳۰ تست تکراری در ۱۵ دقیقه- ریاضی ۱۵ تست تکراری در ۱۵ دقیقه – فیزیک ۱۵ تست تکراری در ۱۲ دقیقه – شیمی ۲۰ تست تکراری در ۲۰ دقیقه. این پکیج که می توانید به شکل هر شبانه مورد استفاده قرار بگیرد شما را در سرعتتان یاری می کند.
 2. روش دفترچه ای آزمون های هفتگی: از نیمسال دوم به بعد شما می توانید دفترچه ی آزمون های آزمایشی سنش قلم چی، گزینه ۲ و … مربوط به سال های اخیر در مباحثی که مرتبط با فصول مورد مطالعه ی شما هستند را از سایت ها دانلود کنید و یک هفته در میان دفترچه ی آزمون را به شکل یک آزمون سراسری در کتابخانه یا منزل با احتساب زمان های تاکید شده در دفترچه از خود آزمون بگیرید و اشکالات رایج در تست زنی و سرعت خود را به تدریج برطرف کنید.

چگونه ذهن مثبت و موفق داشته باشیم؟

یکی از موضوعات بسیار مهم نیروی تخیل و ترمیم اهداف و موفقیت های هاییست که شما در زندگی به دنبال آنها هستید. سعی کنید در تخیل هایتان خلاق و پرشور باشید و ذهن بازی داشته باشید. رفته رفته باور می کنید که تنها نجات دهنده زندگیتان خودتان هستید. از تلقین های مثبت بهره ببرید و زیرا که این شما هستید که سازنده آرمانها و اهدافتان هستید هرچقدر نسبت به خودتان احساس بهترین داشته و قدردان خود باشید، شادتر خواهید بو دو انرژی خلاق شما افزایش می یابد. پس هوشمندانه و هدفمند باشید در ترسیم این تخیلات؛ زیرا که این تصویرسازی ذهنی به شما اراده لازم را برای دستیابی به اهدافتان می دهد.

و اما آشنایی با واژه ای به نام تلقین! هر نوع تلقینی بر روری ضمیر ناخودآگاه ما اثر می گذارد البته باید توجه داشت که تلقین به خودی خود اثری ندارد مگر اینکه ما آن را از درون باور کنیم. تلقین سازنده نیروی شگفت انگیزی دارد و موجب تحت کنترل در آوردن نفس می شود. پس بهتر است همواره از تلقین های مثبت پیروی کرده و از منفی بافی دوری کنیم تا رفته رفته اهداف و توانایی های خود را باور کرده و به سمت دستیابی آنان قدم برداریم.

پس ابتدا اهداف کوتاه مدت خود را که در جهت هدف اصلی یعنی کنکور است مشخص کرده و سپس با یک برنامه ریزی خوب و دقیق و انگیزه بالا برای رسیدن به آنها تلاش کنید به طور مثال سعی کنید لیستی از اهداف کوتاه مدت خود تهیه کرده و در نقطه از اتاق که همیشه در معرض دید شما باشد نصب کنید تا فراموشتان نشود. بعد از دستیابی به هرکدام تیکی جلوی آن بزنید تا میزان پیشرفت خودتان را بسنجید و همچنین روند کاری خودتان را حتما با یک مشاور هم چک کنید، تا کارایی برنامه و نوع عملکرد شما کاملا مشخص شده و در صورت وجود اشکال، آنها را برطرف کنید.

با موسسه کنکور آسان است به اوج یادگیری خواهید رسید و مهندس امیر مسعودی و استاد حسین احمدی و مهندس سلام مثل همیشه پشتیبان شما خواهند بود

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی رایگان و بهره مندی از

طرح ویژه نوروزی کنکور آسان است

با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید

مقالات

مزایای تندخوانی

۱- صرفه جویی در وقت: مهم ترین و اصلی ترین مزیت تندخوانی، صرفه جویی در زمان مطالعه و جلوگیری از اتلاف وقت است، زیرا تندخوانی، سرعت مطالعه را بین پنج تا شش برابر افزایش می دهد. اگر از جمله داوطلبانی هستید که تاکنون مطالعه ای معمولی داشته اید و از هم اکنون تصمیم دارید تا با تندخوانی پیش بروید، باید به خاطر داشته باشید که اولاً میزان پیشرفت سرعت شما به مقدار تمرین، پشتکاری و جدیت علاقه، انگیزه و همت شما بستگی دارد و هرچه تمرینات تندخوانی را بیشتر انجام دهید. موفق تر خواهید بود و دوم اینکه اگر فکر می کنید انجام تمرینات و نکات مربوط به تندخوانی، به دلیل مبتدی بودن و حساسیت شما در انجام درست این تمرینات، خود باعث اتلاف وقت شما می شود از انجام آن در حال حاضر  خودداری کنید، زیرا بیش از هرچیز دیگری، موفقیت شما در آزمون سراسری مهم است.

۲- جلوگیری از حواس پرتی یا عدم تمرکز: یکی دیگر از مزایای تندخوانی، جلوگیری از حواس پرتی است زیرا زمانی که شما به صورت کند و غیر صحیح مطالعه می کنید دچار عدم تمرکز می شوید. تصور کنید که به کندی در حال مطالعه هستید؛ در این شرایط،راحت تر می تانید خوراکی خورده، تلویزیون نگاه کرده یا به صحبت های اطرافیانتان گوش کنید، در حالی که شخصی که با سرعت بالا در حال مطالعه است، مجبور است که برای بالا بردن دقت خود بیشتر تمرکز کند، پس تندخوانی، چاره ای است برای افرادی که می گویند: هنگام مطالعه تمرکز ندارم.

۳- افزایش انگیزه و علاقه نسبت به مطالعه: حتما برای شما هم پیش آمده است که مطلبی را با علاقه شروع به مطالعه می کنید، اما کمی بعد از مطالعه آن خسته می شوید و کتاب را کنار می گذارید. یکی از عوامل بروز این خستگی، کندخوانی است. وقتی به صورت آهسته و کند می خوانید، حواستان پرت و چشمانتان خسته شده و در نتیجه نسب تبه مطالعه بی علاقه می شوید، البته این موضوع به آن معنی نیست که حتی اگر مطلبی را بلد نیستید. روی آن فکر نکرده و سرسری از آن مطلب بگذرید، ون اساس مطالعه یادگیری است و شما تا وقتی مطالعه خود را در مورد یک مطلب کامل نکرده اید، نباید به سراغ موضوع دیگری بروید بلکه این به آن معنی است که با درگیر کردن مغز و حواس خود روی یک مطلب راحت، که بسیار سریع تر می توانید آن را یاد بگیرید انگیزه خود را برای ادامه مطالعه و یادگیری بالا ببرید.

۴- جلوگیری از خستگی: یکی از مزایای تندخوانی، این است که از خستگی زود هنگام شما در زمان مطالعه جلوگیری می کند اگر شما جزو آن دسته از افرادی باشید که در مطالعه به کندی پیش می روید، ممکن است که دچار خستگی روحی یا جسمی شوید، در خستگی جسمی به علت کندخوانی، کم کم شروع به لم دادن می کنید، خمیازه می کشید، خود را کش و قوس می دهید و در نهایت دراز می کشید. در آخر هم شاید خوابتان ببرد، زیرا از نظر جسمی خسته می شوید. همچنین، علت دیگر خواب آلودگی هنگام مطالعه، خستگی چشم است که از معایب کندخوانی است؛ علاوه بر این، درک کم و در هنگام کندخوانی، نیز باعث ایجاد خستگی ذهنی می شود.

موانع تندخوانی

قبل از اینکه به فنون تندخوانی اشاره کنیم، بهتر است عادات قطعی را که باعث کندخوان می شود بشناسید و تلاش کنید که با برطرف کردن آنها، زمینه لازم را برای یادگیری فنون مطالعه سریع در خود ایجاد کنید. مطمئن باشید که اگر تنخوان حرفه ای هم نشوید، برطرف کردن این عادت غلط، کیفیت مطالعه شما را افزایش می دهد و قدرت یادگیری تان را بالا می برد.

نگرانی از درک کم یا نفهمیدن مطلب

بسیاری از افراد کندخوان گمان می کنند که کند خواندن باعث درک بهتر مطلب می شود؛ اما این عقیده اشتباه است. برای ترک این عادت، واژه خوانی را کنار بگذارید و عبارت خوانی را جایگزین آن کنید؛ زیرا انسان در یک نگاه، توانایی استخراج شش کلمه، و در هر ثانیه توان استخراج بیست و چهار کلمه از یک متن را دارد علاوه بر این موضوع، یادتان باشد که آهسته خواندن به معنی درک کردن کامل مطلب نیست؛ بلکه برای دانستن این موضوع که آیا شما مطلب را خوب یاد گرفته اید یا نه. راه های دیگری نیز وجود دارد، مثلاً از خودتان سوالی بپرسید، تستی بزنید و یا مطالبی را که خوانده اید به صورت خلاصه ارائه دهید آن وقت بهتر متوجه خواهید شد که مطلب را تا چه حدودی یاد گرفته اید. بیشتر کسانی که تندخوانی نمی کنند، کسانی هستند که وسواس و استرس زیادی دارند و احساس می کنند که این نحوه مطالعه بر یادگیری درست انها تأثیر خواهد گذاشت.

خواندن با صدای بلند

بعضی از داوطلبان فکر می کنند که با بلند خواندن، مطالب را بهتر فارمی گیرند؛ در حالی که این تفکر، مانع تندخوانی است؛ ضمن اینکه موجب خستگی جسمی و تحلیل انرژی فرد می شود و امکان مطالعه در مکان های عمومی، مثل کتابخانه ها را نیز برای افراد محدود می کند به خاطر داشته باشید که مکث کردن روی کلمات چند هجایی، برگشت به عقب و بلندخوانی، سه عادت بد هنگام خواندن هستند که مانع تندخوانی و یادگیری بهتر و سریع تر مطالب می شوند؛ پس اگر جزو آن دسته از داوطلبان یا دانش آموزانی هستید که عادت به بلند خواندن مطالب دارید، سعی کنید که کم کم این عادت خود را ترک کنید و مطالعه با چشم را انجام دهید.

زیر لب خوانی

مانند بلند خواندن، زیرلب خوانی نیز یکی از موانع اصلی تندخوانی است و زیر لب خوانی، عبارت است از زمزمه کلمات، به طوری که صدای خواندن کلمات را در گوش خود بشنوید. حرکت دادن لب هنگام خواندن نیز حالتی از زیر لب خوانی است این عادت غلط نیز مانند تندخوانی است زیرا در این نوع مطالعه کردن، حداکثر سرعت مطالعه شما متناسب با سرعت حرف زدن استغ یعنی دویست کلمه در دقیقه و حتی کمتر از آن که سرعت خیلی پایین است. برای مطالعه با سرعت زیاد و درک بالا باید بی صدا بخوانید، یعنی بین نگاه و مغز خود، رابطه مستقیم برقرار کنید حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که مغز و نگاه برای مطالعه نیازی به شنیدن کلمات به منظور درک معنای ان ندارد.

تلفظ و تکرار کلمات در ذهن

تلفظ و تکرار کلمات در ذهن هم، به دلیل وقتی که از داوطلب در هنگام مطالعه می گیرد، از موانع تندخوانی است. در این حالت، لب ها بی حرکت هستند و ارتعاشی در گلو احساس نمی شود، ولی کلمات در ذهن تکرار می شوند. برای ترک این عادت در حین خواندن، سعی کنید یا مجسم کردن صحنه یا تصویر آنچه که انجام می شود، ذهن خود را مشغول کنید.

استفاده نادرست از راهنما

انگشت گذاری یا به کار بردن انگشت، مداد یا هر وسیله دیگری، اگر موجب توقف و کند خواندن شما شود، نادرست است، ولی اگر سرعت حرکت انگشت زیاد شود و چشم ها تابع حرکت دست باشند، آن گا دیگر مانع محسوب نمی شوند.

برگشت خوانی

برگشت خوانی، یعنی برگشتن به کلمات یا خطوط قبلی و دوباره خواندن آنها که بسیاری از داوطلبان به دلیل وسواس زیاد در مطالعه آن را انجام می دهند. این عادت غلط، یکی از بدترین و وقت گیرترین عادت های نامناسب در مطالعه است که باید از بین برود. برای اینکه مشکلبرگشت خوانی خود را برطرف کنیدف سعی نمایید که وسواس در مطالعه را از خود دور کنید، زیرا برگشت خوانی،بیشتر در میان داوطلبان اتفاق می افتد که مدام گمان می کنند مطلب یا مطالب قبلی را به خوبی یاد نگرفته اند یا آن مطالب در ذهنشان ثبت نشده است. راه آسان این است که کارتی را تهیه کنید و بعد از خواندن هر پاراگراف، کارت را روی آن قرار دهید تا دوباره به ان برنگردید. سعی کنید که با قرار دادن کارت، دیگر به عقب باز نگردید، اما اگر باز هم دچار استرس شدید، مطلب قبلی را برای خودتان توضیح دهید یا نکات کلیدی اش را برای خود بازگو کنید.

با موسسه کنکور آسان است به اوج یادگیری خواهید رسید و مهندس امیر مسعودی و استاد حسین احمدی و مهندس سلام مثل همیشه پشتیبان شما خواهند بود

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی رایگان و بهره مندی از

طرح ویژه نوروزی کنکور آسان است

با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید

مقالات

تکنیک های تند خوانی

با استفاده  از نکات زیر تند خوانی حرفه ای را در خود تقویت کنید:

” توقفها و مکث های چشمان خود را زمان مطالعه سطرها حتما کــاهش دهید. این امر، همان تمرکزهای لحظه ای بروی حروف و واژه ها میباشد . اغلب هنگام خواندن هر یک از سطرهای یک مـتـن چشمان خود را بصورت جهشی بسمت جلو حرکت می دهیم اکنون هر میزان که ما این مکثـها و جهشــها را کـاهش دهیـم سـرعـت خـوانــدنمان نیز افزایش می یابد . تـــعداد این توقفها معمولا در افراد کند خوان به ۷ بار در هرسـطر می رسد اما شما میتوانید این تعداد مکث را به ۳ باردر هر سطر کاهش دهید.

✅نکته:هنگام مطالعه چشمان خود را در طول سطور حرکت دهید و نه سر خود را.

✅نکته: برای کاهش مکث ها و توقفها میبایست حوزه دید خود را افزایش دهید. برای این منظور شما باید سعی کنید تا تصاویر واقع در گوشه چشمان خود را بدون اینکه بطور مستقیم به آنها نگاه کنید،ببینید.

✅ نکته: اجازه ندهید حین مطالعه دیدتان دچار سرگردانی گردد.

✅ واژه ها را گروه بندی کنید. ما دیگر آموخته ایم که چگونه حروف را با یکدیگر ترکیب کرده و کلمات را خوانده و درک کنیم. اکنون باید بیاموزیم که دسته ای از کلمات را با یکدیگر ترکیب کرده و یک جمله را در آن واحد بخوانیم. و در قدم بعدی باید بیاموزیم که چگونه جملات را دسته بندی کرده و مفهوم کلی یک پاراگراف را استخراج کنیم.

✅ نکته: ثابت شده که دسته بندی واژه ها قوه ادراک و فهم را افزایش میدهد. بطور کلی مفهوم را آسانتر میتوان از یک دسته واژه استخراج کرد تا از کلمات منفرد و حتی حروف تک.

✅ هیچگاه به عقب باز نگردید. اغلب افراد عادت کرده اند هنگام مطالعه به عقب بازگشته و واژه ها و یا قسمتهایی از متن را که بدرستی متوجه نشده اند را بازخوانی کنند. این کار فقط از سرعت خواندن شما میکاهد. شما میتوانید با مطالعه تکمیلی قسمتهایی که بدرستی متوجه نشده اید را درک کنید. شاید با خودتان بگویید که این باز خوانی مجدد هم زمانبر است. اما باز گشت مکرر به عقب برای بازخوانی قسمتهای درک نشده به مراتب وقت گیر تر از مطالعه مجدد یک مطلب به روش تند خوانی ست.

✅ هدفمند مطالعه کنید. هدف خود را از مطالعه هر مطلبی از پیش تعیین کنید. که چه نوع اطلاعاتی را میخواهید کسب کنید. این کار سبب میگردد تا شما اطلاعات غیر ضروری و حاشیه ای را در فرایند مطالعه حذف کنید.

✅ ‘فقط کلمات و مفاهیم کلیدی را مطالعه کنید. ما برای نگارش مطالب ناگزیریم پاره ای دستورات نوشتاری و ساختار صحیح جملات را رعایت کنیم. اما هنگام خواندن نه. ۴۰ تا ۶۰ درصد کل یک متن ، از واژه ها و حروف بی اهمیت و غیر ضروری ( البته برای درک آن ) تشکیل یافته است. مانند حروف ربط مانندو و یا. بیاموزید تنها اسمها و افعال را بخوانید. نکات و مفاهیم اصلی یک پاراگراف را یافته و آن را در ذهن بسپارید و جزئیات خارج از موضوع اصلی را حذف کنید.

(با صدای بلند مطالعه نکنید. سرعت ادا کردن و صحبت کردن بسیار کمتر از ظرفیت یادگیری و مطالعه شماست. در فرایند مطالعه میبایست فقط چشمها و مغز درگیر باشند. سرعت قوه بینایی شما بسیار بیشتر از سرعت تکلم شماست. بنابراین از تلفظ حروف و واژه ها حین مطالعه خودداری کنید. اما مسئله اصوات به همین جا ختم نیمشود. ما حین خواندن در ذهن خود نیز اصوات مرتبط با حروف و واژه ها را بیان میکنیم. این همان ندای درون شماست زمانی که به اصطلاح در دلتان مطلبی را میخوانید.

یعنی ما پس از دیدن یک کلمه صبر میکنیم تا صدای مرتبط با آن کلمه  ( تلفظ ) در ذهنمان کامل شود سپس به سراغ کلمه بعدی میرویم. این عادت نیز سرعت مطالعه شما را کاهش میدهد. به یاد داشته باشید که حذف کامل این صداها در مغز و ذهن غیر ممکن است اما میتوان آنها را به حداقل رساند.

پیشنهاد میشود که مقاله مربوط به  { چگونه از خستگی رهایی یابیم }  را حتما مطالعه کنید

با موسسه کنکور آسان است به اوج یادگیری خواهید رسید و مهندس امیر مسعودی و استاد حسین احمدی و مهندس سلام مثل همیشه پشتیبان شما خواهند بود

 

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی رایگان و بهره مندی از

طرح ویژه نوروزی کنکور آسان است

با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید

مقالات

دو هفته به کنکور مانده چه کارهایی انجام دهم

دو هفته به کنکور مانده چه کارهایی انجام دهم

دو هفته به کنکور مانده چه کارهایی انجام دهم – در هفته های پایانی کنکور به دلیل استرس و خستگی دانش آموزان، اغلب آن ها ناامید شده و یا دست از درس خواندن می کشند. این در حالی است که دانش آموزان موفق، با تسلط بر احساسات خود توانسته اند نتایج مطلوبی از کنکور بگیرند. بنابراین دو هفته مانده به کنکور شاید زمان زیادی نباشد، اما به اندازه تمام زمان های قبل از آن مهم و حساس است.

تمامی نکاتی که دو هفته مانده به کنکور باید انجام داد

انجام این راه کارها و توجه به این نکات باعث می شود که دانش آموزان بتوانند کنکور موفق تری داشته باشند.

 • تنظیم خواب در این دو هفته. ۱۴ روز زمان مناسبی برای تغییر روند خواب است. زیرا که بسیاری از دانش آموزان عادت به شب بیداری داشته و صبح ها خواب هستند. که این امر در روز کنکور به ضرر دانش آموزان تمام می شود.
 • زدن تست های زمان بندی شده و تست های کنکور سال های گذشته. این امر باعث تسلط دانش آموز و کاهش اضطراب وی می شود.
 • شبیه سازی کنکور. مشاهده شده است که درد های جسمانی و عدم تمرکز بر سرجلسه کنکور مانع از کسب یک نتیجه خوب می شود. بنابراین در این دو هفته در کنار زدن تست های کنکور سال های گذشته باید در فضای شبیه به کنکور صورت گیرد.
 • دست کشیدن از خواندن. بسیاری از دانش آموزان عادت دارند تا قبل از ورود به جلسه کنکور، کتاب را در دست داشته باشند. باید گفته شود خواندن محض هیچ کمکی به پیشرفت دانش آموز نمی کند. بلکه این تمرین و مرور مطالب است که باعث تثبیت مطالب در ذهن می شود. بنابراین در این دو هفته باید تست های زمان دارد و تکمیلی کار کرد.

دو هفته به کنکور مانده چه کارهایی انجام دهم

مواردی که ذکر شده نکات ریزی در باب موفقیت دانش آموزان می باشد. امید است که با رعایت نکات ذکر شده، شاهد موفقیت دانش آموزان باشیم.

مهندس سلام

 

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی رایگان و بهره مندی از

طرح ویژه نوروزی کنکور آسان است

با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید

مقالات

توصیه های مهم برای روز کنکور

توصیه های مهم برای روز کنکور

قطعاً برای هر شخص تحصیل کرده ای، روز کنکور یکی از مهم‌ترین روز های زندگی او می باشد. در این روز نتایج یک سال و شاید هم چندین ساله دانش آموزان رقم می خورد. بنابراین داشتن حال خوش و تمرکز بسیار حائز اهمیت است. از جمله توصیه های مهم برای روز کنکور داشتن طیب خاطر و خواب کافی از شب قبل است. مسلماً کم خوابی باعث عدم تمرکز در جلسه کنکور خواهد شد.

از جمله توصیه های مهم برای روز کنکور

در این روز مهم باید نکاتی کوچک و البته مهم را خانواده های دانش آموزان و خود دانش آموزان انجام دهند. که عمده این توصیه ها برای روز قبل از کنکور می باشد.

 • از جمله کار هایی که باعث آرامش خاطر دانش آموزان می شود، اطمینان خاطر دادن والدینشان به آن ها است. گفتن جملاتی که باعث استرس شود و یا هر جمله ای که مبنی بر کنکور است. باعث اضطراب و تنش در دانش آموز می گردد. بنابراین در این وهله باید حتماً خانواده ها خود را بسیار نسبت به کنکور بی اهمیت جلوه دهند، تا از فشاری روحی دانش آموز کاسته شود.
 • از دیگر توصیه های مهم برای روز کنکور ،داشتن استراحت و خواب کافی در روز قبل باعث می شود، که دانش آموزان با ۱۰۰ درصد انرژی بر سرجلسه کنکور حاضر شوند.
 • خوردن صبحانه از جمله توصیه های مهم در روز کنکور است. صبحانه کمک شایانی در به خاطر آوردن مطالب و تمرکز دانش آموزان دارد.
 • مرتب کردن وسایل مورد نیاز در جلسه کنکور از جمله توصیه های مهم در روز قبل از کنکور است. این کار در صبح به آرامش دانش آموزان بسیار کمک می کند.
 • عدم مطالعه در روز قبل از کنکور. به دلیل ضیق وقت در روز قبل از کنکور، دانش آموز تمامی نکاتی را که سریعاً می خواند در حافظه کوتاه مدت خود ذخیره می نماید. این کار باعث آشفتگی و فراموشی مطالب می گردد. همین امر در نهایت منجر به استرس و عدم پاسخگویی به سؤالات در جلسه کنکور خواهد شد.
 • دو عدد مداد سیاه، پاک کن، تراش و کارت ورود به جلسه، شناسنامه، ساعت و سایر لوازم ضروری را در دم دست خود قرار دهید تا صبح با عجله و استرس دنبال آن ها نگردید و خدای نکرده چیزی را فراموش نکنید.
 • شب کنکور تا بیش از حد بیدار نمانید و مطالعه تا دیر وقت (مثلاً تا ۲ بعد ازنیمه شب) اشتباه بسیار بزرگی است که اصلاً نیاز نمی‌بینیم توصیه کنیم که این کار را نکنید!

موفقیتتون آرزومه

در پایان آرزوی موفیت و پیروزی برای تمامی دانش آموزان عزیزم را دارم و از شما عزیزان تقاضا دارم به هیچ وجه نگران نباشید

موفقیت حق شماست و قطعا به آن دست پیدا خواهید کرد

مهندس سلام

برای موفقیت در کنکور با تدریس حرفه ای اساتید برتر کشور و کنکور آسان است

همراه باشید

استاد احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی درسی رایگان و بهره مندی از

طرح ویژه نوروزی کنکور آسان است

با شماره های

۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱

۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲

تماس بگیرید