اخبار, اسلایدشو, مقالات

انتخاب رشته آسان است ویژه سال ۹۷ ( رایگان )

انتشارات گیلنا تقدیم می کند:

انتخاب رشته آسان است

انتخاب رشته آسان از دیدگاه استاد

ویژه کنکور ۹۷

برای انتخاب رشته حرفه ای، بر روی رشته و منطقه خود کلیک کنید و فایل را دانلود کنید پس از دانلود می توانید مشاهده کنید که با رتبه خود در چه رشته و شهرهایی پذیرفته می شوید.

به‌طور مثال :

۱) اگر رتبه‌ی شما در حد ۴۰۰۰ می‌باشد حدود ۳۰ رشته را از بین رشته‌های قبولی‌ رتبه‌های ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ انتخاب کنید (یعنی ۳۰ رشته‌ی افسانه‌ای، که اگر خیلی خوش شانس باشید ممکن است در یکی از آن‌ها قبول شوید و نامتان در تاریخ کنکور افسانه شود مثل همان خانمی که با رتبه ۸۳۲ کشوری برایش انتخاب رشته کردم و با اینکه بومی تهران نیز نبود و همچنین سهمیه منطقه ۲ بود اما به لطف خداوند پزشکی شهید بهشتی قبول شد).

۲) ۴۰ رشته از رشته‌های قبولی رتبه‌های ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ (یعنی خوش بینانه) ۳) ۴۰ رشته از رشته‌های قبولی رتبه‌های ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ (یعنی منطقی)

۴) ۲۰ رشته از رشته‌های قبولی رتبه‌های ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ (یعنی کف) ۵) ۲۰ رشته هم پیام نور، پیام نورهای دور از مرکز و غیرانتفاعی‌های تازه تاسیس (بدبینانه)

مهم: انتخاب رشته نهایی خود را حتما با پرینت انتخاب رشته‌ی نرم افزاری سازمان سنجش مقایسه کنید، رشته‌هایی که مشترک می‌باشند بالای ۹۵ درصد رشته‌هایی است که شما در آن‌ها قبول می‌شوید.

مهم: از سال گذشته بر خلاف سال‌های قبل رشته‌های دانشگا‌ه‌های بین‌الملل که شهریه بالایی دارند، متمرکز اعلام شده‌اند (مصاحبه آن‌ها حذف شده‌ است) پس در انتخاب آن‌ها دقت کنید. دانشگاه بین‌الملل از رتبه‌ ۲۵۰۰ تا ۳۸۰۰۰ در سال قبل پذیرش داشته است.

مهم: در هنگام انتخاب رشته به شبانه‌های استان‌های بومی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید زیرا شانس قبولی شما در آن‌ها چندین برابر بیشتر از شبانه‌های غیر بومی شماست.

تذکر مهم : مهم ترین چیز در انتخاب رشته رتبه در زیر گروه است ، یعنی اگه داروسازی می خواهید ببینید رتبه تان در زیر گروه ۲ چند شده است و اگر پزشکی یا دندان پزشکی می خواهید رتبه تان در زیر گروه ۱ را بررسی کنید و در دانشگاه ازاد به تراز ها (نمره کل نهایی )در زیر گروه ها توجه نمایید که برا دریافت تراز های قبولی دانشگاه آزاد به همین سایت در زمان انتخاب رشته دانشگاه ازاد مراجعه نمایید.

جهت انجام حرفه ای انتخاب رشته با پرداخت هزینه با شماره تماس ۰۹۱۲۱۰۰۱۳۹۲ هماهنگ کنید

 

اسلایدشو, مقالات

تابستان یک کنکوری!

سلام! یک سلام به گرمی روزهای داغ تابستان به همه شما داوطلبان عزیز کنکوری که آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ را پشت سر گذاشته‌اید و به شما عزیزانی که قصد دارید در کنکور سال ۱۳۹۸ شرکت کنید. حتماً شما عزیزانی که تازه کنکور داده‌اید، الان با شنیدن نام کنکور، عکس‌العمل‌های متفاوتی نشان می‌دهید: بعضی از شما غرق رؤیاهای زیبا شده و خود را در رشته و دانشگاه مورد نظرتان تصور می‌کنید و بی‌صبرانه تا اعلام نتایج لحظه شماری می‌کنید. برخی از شما هم احساس خستگی کرده و حتی دوست ندارید تا مدت‌ها نام کنکور را بر زبان آورده و بشنوید. گروهی هم با خود می‌گویند: «ای بابا! هنوز کنکور تمام نشده، دوباره حرف کنکور شد؛ بگذارید کمی راحت باشیم»؛ البته در این میان، عده‌ای هم هستند که می‌خواهند در سال ۱۳۹۸ کنکور را تجربه کنند و معمولاً تصور خاصی نسبت به کنکور ندارند یا نگاهشان به کنکور، آمیخته با ابهام و پر از اما و اگرهاست.
   جزو هر دسته‌ای که هستید، ما برنامه‌ای خاص برای تابستان شما پیشنهاد می‌کنیم. شما با بهره گیری از این برنامه تا حدود بسیار زیادی می‌توانید از تابستان خود بهتر استفاده کنید. قبل از هر چیز روی سخنمان با شما عزیزانی است که تازه آزمون سراسری را پشت سر گذاشته‌اید. به آن دسته عزیزانی که کنکور را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند تبریک می‌گوییم. می‌توانید از همین الان برای برنامه‌هایی که در نظر داشتید بعد از کنکور انجام دهید، وقت گذاشته و از آنها لذت ببرید. منتظر چه هستید، فقط همین ایام تابستان را وقت دارید و بعد از آن دوباره باید به مطالعه درس‌های جدید در دانشگاه مشغول شوید؛ البته در کنار تفریح و استراحت، به انتخاب رشته هم فکر کنید تا بتوانید با یک انتخاب دقیق و اصولی، مزد زحمات خود را به طور کامل دریافت کنید.
    شما داوطلبان عزیزی که نمی‌دانید در کنکور چه نتیجه‌ای خواهید گرفت هم با امید به آینده و لحظه‌های خوبی که تکرار نمی‌شود، خودتان را مهمان یک استراحت درست و حسابی در روزهای داغ تابستان نمایید. بدون دغدغه و نگرانی از اعلام نتایج و «چه خواهد شد»هایی که انرژی و توان شما را به تحلیل می‌برد، فقط استراحت کرده و از زندگی‌تان لذت ببرید و هر وقت، نگرانی از نتیجه کنکور به سراغتان آمد با خود بگویید که «هر چه پیش آید در مسیر خوشبختی و سعادت من خواهد بود و نه چیز دیگری؛ پس با توکل به خدای مهربان، تا اعلام نتایج نهایی، از همه لحظه‌های زندگی که تکرار نخواهد شد، لذت خواهم برد».
شما عزیزان پس از اعلام نتایج اولیه آ‌زمون سراسری می‌توانید، بسته به رتبه‌ای که می‌آورید و هدفی که دارید، یا انتخاب رشته کرده و در صورت قبول شدن، در مهر ماه سال جاری دانشجو شوید، و یا اینکه خود را برای آمادگی و شرکت در یک کنکور بهتر و موفقیت بیشتر در آینده، آماده کنید. برای گذراندن روزهای تابستان پس از اعلام نتایج اولیه هم می‌توانید برنامه‌های مختلفی را در نظر بگیرید. اگر جزو آن دسته از داوطلبانی هستید که اطمینان دارید حتماً در یکی از رشته‌های تحصیلی در یکی از دانشگاه‌ها قبول می‌شوید، تابستان را با انجام برنامه‌های دلخواه خود بگذرانید، اما اگر تصمیم گرفته‌اید که دوباره کنکور دهید، دو راهکار، پیشِ روی شما عزیزان وجود دارد: اینکه کل تابستان یا بخش زیادی از آن را استراحت کرده و سپس مطالعه را شروع کنید، یا اینکه بلافاصله پس از اعلام نتایج اولیه، و بدون هیچ استراحتی، دوباره شروع به مطالعه کنید. زمان شروع مطالعه مجدد، به میزان توانایی و اطلاعات شما بستگی دارد و اینکه تصمیم دارید در چه رشته‌ای قبول شوید؛ اما در مجموع، پیشنهاد ما به شما این است که با توجه به اینکه چند ماه را به طور مستمر در حال مطالعه بوده‌اید، شروع مطالعه بلافاصله بعد از اعلام نتایج اولیه، باعث خستگی‌تان خواهد شد و به این ترتیب، در ماه‌های بعد و زمانی که شما باید به طور مستمر و در ساعات طولانی‌تری مطالعه کنید دچار خستگی و فشار روحی خواهید شد؛ پس یک استراحت اصولی برای آمادگی بهتر و توان بیشتر شما لازم است. حتماً دقت داشته باشید که زمان مناسبی را برای استراحت خود، فارغ از درس و کنکور، اختصاص دهید، و حتی اگر اصرار به مطالعه دارید، از ساعات بسیار کم شروع کرده و رفته رفته و به آرامی، ساعات مطالعه خود را بیشتر کنید.
     حالا روی صحبتمان با شما عزیزانی است که اصلاً از نتیجه کنکور خود راضی نبوده و به اصطلاح خودمان «خراب کرده‌اید». ممکن است که عکس‌العمل شما داوطلبان عزیز به این کنکور، متفاوت باشد. برخی عصبانی، گروهی غمگین، عده‌ای ناامید و دسته‌ای بی‌تفاوت و … هستند، اما حتماً همه شما عزیزان می‌دانید که گذشته‌ها، گذشته است و دیگر کاری نمی‌شود برای جبران آن زمان‌های از دست رفته انجام داد. حتماً به این نکته توجه کنید که کنکور تمام شد، اما زندگی ادامه دارد؛ بله زندگی ادامه دارد و منتظر کسی نمی‌ماند؛ پس برای آینده تحصیلی و شغلی خود، یک تصمیم درست بگیرید؛ تصمیمی که حتماً به دانشگاه ختم نمی‌شود و می‌تواند راه دیگری باشد که حتی در آن موفق‌تر و بهتر باشید. این تصمیم نیاز به مشورت و تفکر طولانی دارد؛ اما اگر تصمیم گرفتید که دوباره در کنکور شرکت کنید، حتماً زمانی را هم برای استراحت و رفع خستگی فکری و جسمی خود کنار بگذارید. ممکن است که برخی از شما عزیزان، به خاطر عذاب وجدان کم کاری در سال قبل و … تصمیم بگیرید تا بلافاصله مطالعه را شروع کنید؛ اما به خاطر داشته باشید که یک شروع توام با خستگی نمی‌تواند ثمره خوبی داشته باشد؛ زیرا در ادامه راه طولانی که تا کنکور در پیش دارید و در زمانی که لازم است بیشتر درس بخوانید و در شرایطی که دیگر داوطلبان، مشغول مطالعه هستند و رقابت بالا گرفته است، ممکن است به دلیل خستگی یا دلزدگی از ادامه راه باز بمانید. نگران نباشید، می‌توانید با جدیت و پشتکار عالی در کنکور سال آینده به آنچه می‌خواهید برسید؛ به شرطی که یک برنامه‌ریزی خوب و یک همت مثال زدنی داشته باشید.
نوبتی هم که باشد، نوبت شما دانش‌آموزان عزیزی است که امسال می‌خواهید برای اولین بار در کنکور شرکت کنید. ضمن عرض «خسته نباشید» به شما عزیزان به خاطر اینکه فصل امتحانات را پشت سرگذاشته‌اید، باید اشاره کنیم که وضعیت شما با داوطلبانی که تا الان یک یا چند بار کنکور را گذرانده‌اند، فرق می‌کند. اول اینکه داوطلبان پشت کنکوری، درباره نوع سؤالات، میزان سختی و آسانی آنها، چگونه برای کنکور درس خواندن، نحوه تست زنی و … تجربه‌هایی دارند که ممکن است بیشتر شما عزیزان این تجربیات را نداشته باشید. دوم آنکه این گروه، در مقایسه با شما، بعضی از درس‌ها را به میزان بیشتری برای کنکور مطالعه کرده‌اند و می‌توانند آنها را در مدت زمان کمتری نسبت به شما مطالعه کرده و موفق شوند؛ پس لازم است که شما دانش‌آموزان عزیز، در مقایسه با بیشتر داوطلبان پشت کنکوری، مطالعه بیشتر و بهتری داشته باشید.
     برای انجام این کار، لازم است که مدتی را استراحت کنید. روزهای این استراحت بستگی به میزان خستگی شما و نیازتان به تمدید نیرو دارد. ممکن است که دانش‌آموزی به مدت بیشتر و دانش آموز دیگری به مدت کمتری برای انجام این کار نیاز داشته باشد؛ پس این شما هستید که بهتر از هر کسی و با شناخت روحیه خودتان باید برای شروع مطالعه در تابستان تصمیم بگیرید. اگر نیاز به استراحت بیشتری دارید، به دلیل استرس یا … زودتر شروع نکنید؛ زیرا در ادامه راه آمادگی برای کنکور و زمانی که نیاز است بیشتر درس بخوانید حتماً خسته خواهید شد و این خستگی نابهنگام، بیشتر به ضرر شماست.  به همین خاطر، لازم است که کارهایی را انجام دهید که ما در اینجا آنها را برای شما توضیح خواهیم داد:
۱-    هدف گذاری کنید
یکی از کارهای مهمی که شما عزیزان باید در تابستان انجام دهید این است که هدف خود از کنکور را به روشنی مشخص کنید. اینکه فقط بگویید: «می‌خواهم کنکور بدهم» درست نیست. باید بدانید که به چه رشته یا رشته‌هایی علاقه‌مندید، چه دانشگاه یا دانشگاه‌هایی را دوست دارید و برای رسیدن به این رشته‌ها و دانشگاه‌ها چه کارهایی را باید انجام دهید، و برای پذیرفته شدن در رشته یا رشته‌های مورد نظر شما، مطالعه عمیق و دقیق چه درس‌هایی مهم‌تر است.
۲-   برنامه‌ریزی کنید
برای انجام هر کاری، حتی یک خرید ساده هم، داشتن برنامه‌ریزی، بسیار مهم و راهگشاست. برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا مطالعه شما نظم پیدا کرده و در وقت کمتری به مطالعه درس‌هایتان بپردازید. شما برای یک برنامه‌ریزی خوب و اصولی، باید ببینید که در شبانه روز چند ساعت می‌توانید مطالعه کنید و آیا عادت به مطالعه صبح دارید یا شب، و چه درس‌هایی را باید بیشتر و چه درس‌هایی را باید کمتر مطالعه کنید. همین طور باید ببینید که چه کارهای دیگری را در کنار مطالعه می‌خواهید انجام دهید؛ مثلاً زمان ورزش و … را مشخص کنید.
۳- مقدمات را آماده کنید
 برای مطالعه به منظور آمادگی در کنکور، لازم است که شما جزوه‌ها و کتاب‌هایی داشته باشید و بر اساس آنها جلو بروید. تابستان، بهترین فرصت برای این منظور است که شما جزوه‌ها یا کتاب‌هایی را که ندارید یا به صورت ناقص دارید، آماده و کامل کنید. در این زمینه به نکات دیگری هم دقت کنید؛ مثلاً ببینید که در کدام مکان می‌توانید مطالعه بهتری داشته باشید.
۴-   به جبران ضعف‌های درسی بپردازید
تقویت و جبران نقاط ضعف درسی، یکی از کارهایی است که شما می‌توانید در روزهای بلند تابستان انجام دهید. وقتی مجبور می‌شویم که برای آزمونی مانند کنکور، به طور پیوسته مطالعه کنیم، ممکن است که برخی از عوامل، روند مطالعه ما را کند ساخته یا متوقف کنند. برای اینکه با چنین مشکلی مواجه نشوید، حتماً سعی کنید که قبل از شروع به مطالعه اصلی، وقتی را در تابستان، برای رفع اشکال در دروس مختلف اختصاص دهید. جبران نقاط ضعف و یادگیری چنین درس‌هایی در فضای تابستان، به خاطر داشتن فرصت یادگیری بیشتر و عمیق‌تر، در کنار استرس کمتر، بسیار مفید‌تر خواهد بود.
۵-   توجه به عادات مطالعاتی
تابستان فصل مناسبی است تا در قالب یک برنامه زمانی افزایشی مناسب، عادات مطالعاتی خوب خود را به تدریج افزایش و عادات نادرست مطالعاتی خود را به تدریج کاهش دهید. داشتن عادات مطالعاتی خوب برای آمادگی در کنکور، یک نقطه قوت محسوب می‌شود؛ پس سعی کنید که از همین تابستان برای دست پیدا کردن به این عادت مهم اقدام کنید تا از پاییز به بعد با بهترین شیوه، مطالعه را ادامه دهید. در کنار این موضوع به مسایل دیگری، مانند نحوه مرور درست، خلاصه نویسی خوب و اصولی و … نیز توجه کرده و برای تقویت آنها هم تمرین کنید.
۶-   تابستان، فصل انتخاب‌ها
تابستان برای دانش‌آموزان کنکوری، فصل مهمی است. می‌توان گفت که تابستان برای این افراد، فصل انتخاب‌های مهم و سرنوشت‌ساز است: فصل انتخاب برنامه یکساله، انتخاب منابع مطالعاتی، انتخاب یک مشاور و همراه در زمینه کنکور و …؛ پس لازم است که در این زمینه، بسیار هوشمندانه عمل کنید و از دیگران در این مورد الگو نگیرید؛ زیرا کاری که همگان انجام می‌دهند، الزاماً کار درستی نیست؛ پس منحصر به فرد باشید.
۷- تنظیم ساعات خواب و بیداری

بعد از امتحانات، بیشتر دانش‌آموزان تمایل دارند که بیشتر بخوابند و استراحت کنند. به این نکته توجه داشته باشید که شما باید از مهر ماه به طور پیوسته و مرتب درس بخوانید؛ پس از همین الان باید به آرامی، ساعات خواب و بیداری خود را با توجه به عادات مطالعه‌تان مرتب کرده و تنظیم نمایید. بعضی از داوطلبان عقیده دارند که تنظیم ساعات خواب و بیداری، خیلی سخت و مشکل است و همیشه، یکی از دغدغه‌های مربوط به مطالعه، همین موضوع است. باید اشاره کنیم که انجام این کار، یعنی تنظیم عادات مطالعه، اصلاً کار دشواری نیست. از نظر بیولوژیکی، بدن تقریباً پس از مدتی می‌تواند به ساعات جدید خواب و بیداری عادت کند؛ پس برای اینکه به ساعات مورد نظر خود به منظور خواب و بیداری در دوره آمادگی برای کنکور برسید، حتماً به آرامی و کم کم اقدام کنید؛ مثلاً سعی کنید که روز اول، نیم ساعت زودتر از خواب بیدار شوید یا نیم ساعت زودتر بخوابید، و این کار را در دو تا سه روز بعدی تکرار کنید و سپس طول این ساعات را افزایش دهید.  

اسلایدشو, مقالات

معرفی رشته پزشکی

دیباچه:

در حال حاضر، نظام آموزش پزشکی عمومی‌، شامل ۴ دوره علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی بالینی و کارورزی بالینی است .دوره علوم پایه دوره علوم پایه پزشکی ۵ ترم تحصیلی است که با اتمام آن،‌ دانشجویان مجاز به ورود به دوره بعدی(فیزیوپاتولوژی) هستند و پیش از ورود به دوره بعدی،‌ امتحان جامع علوم پایه پزشکی از تمام دانشجویان به طور سراسری و همزمان، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی به عمل می‌آید و قبول‌شدگان،‌مجاز به ورود به دوره فیزیوپاتولوژی خواهند بود. این امتحان، در بردارنده‌ی مباحث تدریس شده در دوره علوم پایه است.

 

درس‌های این رشته در طول تحصیل

دروس علوم پایه

بیوشیمی، بافت‌شناسی،، تشریح (نظری- عملی)، تشریح (آناتومی) (نظری ـ عملی)، فیزیولوژی(نظری ـ عملی)، ایمونولوژی(نظری)،اپیدمیولوژی، روانشناسی، جنین‌شناسی، تغذیه، ژنتیک، زبان تخصصی، آسیب‌شناسی عمومی، انگل‌شناسی، میکروب‌شناسی دوره فیزیوپاتولوژی این دوره شامل ۳۱ واحد درسی است که دو ترم تحصیلی طول خواهد کشید. در پایان این دوره معدل دانشجو از دروس فیزیوپاتولوژی، باید دست‌کم ۱۲ باشد، در غیر این صورت دانشجو باید درس‌هایی را که در آنها نمره کمتر از ۱۲ آورده است،‌ مجدداً بخواند. حداکثر مدت مجاز،‌در مراحل اول و دوم (علوم پایه و فیزیوپاتولوژی) ۵ سال است. در پایان این دو دوره دانشجویانی که همه‌ی واحدها را با موفقیت بگذرانند، به دوره‌ی کارآموزی بالینی راه می‌یابند. باید توجه داشت که ملاک قبولی در امتحانات این مرحله، کسب حداقل نمره ۱۲ از ۲۰ است؛ در حالی که در دروس پایه، ملاک کسب نمره ۱۰ از ۲۰ می‌باشد.

 

 

دروس فیزیوپاتولوژی

آسیب‌شناسی اختصاصی، فارماکولوژی، سیمیولوژی، دوره‌های فیزیوپاتولوژی ارگان‌ها .دوره ‌کارآموزی بالینی دانشجویان پزشکی در این مرحله قادر هستند تا آموخته‌های خود را از دروس مختلف با یافته‌های بالینی از بیماران بستری در بیمارستان‌ها تطبیق داده و با بهره‌گیری مناسب از روش‌های تشخیص آزمایشگاهی، بیماری را تشخیص دهند و اقدامات مناسب درمانی را برای بیمار انجام دهند. این دوره شامل ۹۷ واحد درسی است که در چهار بخش اصلی ارائه می‌گردد و عمدتاً مسائل رایج در پزشکی عمومی را شامل می‌شود که عبارتند از داخلی، جراحی، زنان و کودکان. در سایر بخش‌ها که بخش‌های فرعی محسوب می‌شوند نیز بیماری‌های شایع در آنها آموزش داده می‌شود. با توجه به این مطلب، چهار رشته اصلی جراحی، داخلی، زنان و کودکان زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.

 

در دوره کارآموزی، دانشجویان باید روش برخورد با بیمار، تهیه شرح حال بیمار و نحوه تشخیص و درمان را فرا بگیرند تا در دوره‌ بعدی – کارورزی- که خود تصمیم گیرنده خواهند بود، بتوانند به کمک بیماران بشتابند و تصمیمات لازم را اتّخاذ نمایند. در دوره کارآموزی نمره قبولی در دروس عملی و نظری ۱۲ است و معدّل کلّ دوره کارآموزی باید بالای ۱۴ باشد و چنانچه کمتر از ۱۴ باشد، باید واحدهای با نمره کمتر از ۱۴ تکرار شود تا معدل کل به ۱۴ برسد. در پایان این دوره، دانشجویان قبل از ورود به دوره کارورزی در امتحانی به نام امتحان جامع کارورزی شرکت می‌نمایند و پس از قبولی به دوره کارورزی وارد می‌شوند. چنانچه دانشجویی در امتحان مربوط قبول نگردد، حداکثر ۴ مرتبه می‌تواند در این امتحان شرکت نماید.

 

 

دروس کارآموزی بالینی

بیماری‌های اعصاب، بیماری‌های عفونی، کارآموزی داخلی، بیماری‌های جراحی، بیماری‌های ارتوپدی، بیماری‌های عفونی، کارآموزی جراحی، تاریخ و اخلاق پزشکی، بیماری‌های کودکان، پزشکی قانونی و مسمومیت‌ها، فارماکولوژی بالینی،‌ کارآموزی چشم،‌ کارآموزی پوست، کارآموزی بهداشت، کارآموزی بخش کودکان،‌ بهداشت، کارآموزی گوش و حلق و بینی، کارآموزی ارتوپدی. بیماری‌های زنان و زایمان، کارآموزی رادیولوژی، بیماری‌های روانی، کارآموزی روانپزشکی.

 

دوره کارورزی بالینی این دوره آخرین مرحله آموزش پزشکی است و آن را دوره انترنی نیز می‌گویند. این دوره ۶۴ واحد درسی است و ۱۸ ماه به طول می‌انجامد. در دوره کارورزی،‌دانشجویان مسؤولیت معاینه‌ی بیماران و تشخیص و اقدامات درمانی را در بیمارستان بر عهده خواهند داشت و آموخته‌های خود را در دوره‌های قبل به طور عملی انجام خواهند داد تا آماده پذیرش شغل پزشکی در جامعه شوند و بتوانند به طور مستقل به درمان بیماران بپردازند. در پایان این دوره و قبل از فراغت از تحصیل، کارورزان باید درس پایان‌نامه را که ۶ واحد درسی است، آغاز کنند.

 

 

دروس کارورزی بالینی

کارورزی بخش جراحی، کارورزی بخش چشم، کارورزی بخش سوانح و سوختگی، کارورزی بخش ارتوپدی، کارورزی بخش ارولوژی، کارورزی بخش اطفال، کارورزی بخش بهداشت، کارورزی بخش گوش و حلق و بینی،‌ کارورزی بخش داخلی، کارورزی بخش زنان و زایمان، کارورزی بخش اورژانس، کارورزی بخش نفرولوژی، کارورزی بخش پوست، کارورزی بخش روانپزشکی .

 

 

توانایی‌های لازم

تصور بسیاری از داوطلبان ورود به دانشگاه به خصوص داوطلبان علاقه‌مند به رشته پزشکی این است که دانشگاه مثل یک قیف برعکس است که ورود به آن مشکل و خروج از آن بسیار ساده است. در حالی که به گفته‌ دانشجویان این رشته، یک دانشجوی پزشکی باید آمادگی مطالعه، تحقیق و پژوهش را در حد بسیار گسترده و فراگیر داشته باشد؛ یعنی اگر دانشجو بسیار کوشا و علاقه‌مند نباشد و تنها برای عنوان "دکتری" وارد این رشته شده باشد، حتی نمی‌تواند مدرک دکترای عمومی خود را به دست بیاورد. زیرا دوره پزشکی عمومی نسبت به رشته‌های دیگر، طولانی‌تر است و در طی این مدت دانشجو باید درس‌های متعدد، متنوع، حجیم و نسبتاً پیچیده و دشواری را مطالعه کند.

 

 

موقعیت شغلی در ایران

امروزه از گوشه و کنار می‌شنویم که برای فارغ‌التحصیلان پزشکی بازار کار مناسبی وجود ندارد. در حالی که هنوز در بسیاری از شهرهای کوچک و مناطق محروم با کمبود پزشک مواجه هستیم. از سوی دیگر فارغ‌التحصیل پزشکی حتماً نباید در مطب بنشیند و نسخه بنویسد، بلکه در زمینه پزشکی شغل‌های مختلفی هست که می‌توان انجام داد. برای مثال زمینه‌های تحقیقی بسیاری در این رشته وجود دارد. امّا متأسفانه تعداد فارغ‌التحصیلانی که مایلند در این زمینه کار کنند، بسیار انگشت‌شمار است.

اسلایدشو, محصولات

فیزیک کنکور

  • اکثر داوطلبان کنکور با میانگین زیر  20 درصد در درس فیزیک مواجه هستند

چه رشته ریاضی چه رشته تجربی و برای رتبه خوب آوردن بکی از راه های مناسب

و امکان پذیر درصد بالای فیزیک زدن است  و در ضمن یاد گیری تکنیک های حل تست

میتواند شما را به درصد بالایی در این درس برساند

نمونه تصویر محصولات

لیست محصولات نظام جدید( تاریخ بروز رسانی خرداد ۹۷ )

محصول

قیمت

دهم فیزیک و اندازه گیری مسعودی

۴۰
دهم کار، انرژی و توان مسعودی

 

 

 

 

 

 

۷۰

دهم ویژگی های فیزیکی مواد مسعودی

۸۰

دهم دما، گرما و قانون گازها مسعودی

۷۰

دهم روش‌تست‌زنی اندازه گیری و چگالی مسعودی

۶۰
دهم روش تست زنی کار، انرژی و توان مسعودی ۵۰

دهم روش‌تست‌زنی ویژگی‌های فیزیکی‌مواد مسعودی

۷۵

دهم روش‌تست‌زنی دما،گرما و قانون گازها مسعودی

۷۵

یازدهم الکتریسته ساکن مسعودی

۷۰

یازدهم رشته تجربی جریان الکتریکی و مدار  مسعودی

۱۲۰

یازدهم رشته تجربی روش تست زنی مغناطیس مسعودی

۱۱۰
یازدهم تجربی روش تست زنی القای الکترو مغتاطیس و جریان متناوب ۱۱۵

یازدهم رشته ریاضی جریان الکتریکی و مدار  مسعودی

۱۲۰

یازدهم رشته ریاضی روش تست زنی مغناطیس مسعودی

۱۳۰

یازدهم رشته ریاضی القای الکترومغناطییس و جریان متناوب

۱۱۵
   

دهم آموزش فصل ۱ تا ۴ شاهانی

۱۸۰

دهم ویژه رشته ریاضی آموزش ترمودینامیک شاهانی

۶۰
 
 
 
نمونه ندریس نظام جدید
به زودی
 
 
لیست محصولات نظام قدیم (تاریخ بروز رسانی خرداد ۹۷)
 

محصول

قیمت

فیزیک اول VVIP مسعودی

۱۰۰

بازتاب و شکست نور مسعودی

۷۵

روش های تست زنی بردار و اندازه گیری مسعودی

۴۵

روش های تست زنی کار و انرژی مسعودی

۴۵

دما،گرما و قانون گازها مسعودی

۷۰

فشار و چگالی ویژگی های فیزیکی مواد مسعودی

۶۰

فشار و چگالی VVIP مسعودی

۶۰

مغناطیس و القای الکترومغناطیس مسعودی

۱۶۰

خازن و مدارهای الکتریکی  مسعودی

۶۰

روش تست زنی ساکن مسعودی

۶۰

روش­تست­زنی­مغناطیس و القای­الکترومغناطیس­مسعودی­

۹۰

روش تست زنی خازن مسعودی

۴۵

روش تست زنی مدار مسعودی

۶۰

روش های تست زنی حرکت شناسی مسعودی

۶۰

روش تست زنی حرکت دایره ای VVIP مسعودی

۶۰

حرکت شناسی  VVIP مسعودی

۱۸۰

دینامیک VVIP مسعودی

۱۰۵

حرکت نوسانی  مسعودی

۱۵۰

امواج مکانیکی  مسعودی

۹۰

صوت و امواج مغناطیس مسعودی

۶۰

فیزیک اتمی و هسته ای مسعودی

۷۵

جمع­بندی کامل فیزیک آسان مسعودی

۲۰۰

جمع­بندی  فیزیک پایه مسعودی

۲۸۰

 

 
 

نمونه تدریس نظام قدیم

 

شماره حساب جهت تهیه محصولات:

بانک نام صاحب حساب شماره حساب شماره کارت
ملت احمد سلام ۸۰۴۱۸۱۱۵۱۹ ۶۱۰۴۳۳۷۷۲۳۷۲۹۹۲۵

شماره تماس جهت تهیه محصولات :

۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷

اسلایدشو, محصولات

زیست کنکور

زیست اصلی ترین و سخت ترین درس رشته تجربی میباشد و با توجه به مفهومی شدن کنکور های اخیر اهمیت یادگیری مفهومی ترکیبی ان دو چندان شده است در مجموعه زیر سعی به رفع این مشکل شده است

نمونه عکس محصولات

لیست محصولات نظام جدید ( تاریخ بروز رسانی خرداد 97 )

قیمت

محصول

45

نهم علوم فصول زیست درس 11 تا 15 شیخی

45

دهم آموزش 9بعدی درس 1و2 شیخی

100

دهم آموزش 9بعدی درس 3تا7 شیخی

100

دهم روش­ تست ­زنی شیخی

60

دهم کتاب 850 سوال چهار گزینه­ای

100

یازدهم آموزش جامع شیخی

100

یازدهم روش تست زنی شیخی

100

یازدهم خلاقیت شیخی

 

 

135

دهم آموزش جامع دهم دادگستری

 
 
نمونه تدریس نظام جدید
به زودی

لیست محصولات نظام قدیم ( تاریخ بروز رسانی خرداد 97 )

قیمت

محصول

150

زیست سال دوم خط به خط دادگستری

140

زیست جمع بندی دوم (کل کتاب) دادگستری

120

روش تست زنی زیست دوم فصل1تا 4 دادگستری

120

روش تست زنی زیست دوم فصل 5تا8 دادگستری

50

زیست سال سوم آموزشی دادگستری

150

زیست سوم فوق حرفه ای دادگستری

150

روش­تست­زنی فصول 1،2،3،4 سوم دادگستری

45

فصل 11 (تولید مثل ) سال سوم دادگستری

200

زیست پیش دانشگاهی دادگستری

120

روش­های تست زنی زیست پیش1 دادگستری

90

روش­های تست زنی زیست پیش2 دادگستری

110

زیست پیش 2 ترکیبی تفهیمی دادگستری

105

گیاهی جامع دادگستری از پایه تا کنکور

30

ژنتیک مافوق حرفه­ای میتوز و میوز دادگستری

50

ژنتیک مافوق­حرفه­ای مندلی و گیاهی دادگستری

45

ژنتیک مافوق­حرفه­ای پروتئین دادگستری

105

ژنتیک بخش4 تئوری ژنتیک  دادگستری

115

زیست دوم آموزشی و ترکیبی دکتر امیری و قریشی

90

روش تست زنی زیست دوم دکتر امیری فصل 1 تا 3

120

زیست سوم دکتر امیری و قریشی فصول 1،2،3،4،11

110

آموزش زیست گیاهی دکتر امیری

110

همایش سه روزه زیست شناسی پایه دکتر امیری

80

آموزش مفهومی و ترکیبی زیست دوم شیخی

135

روش تست زنی زیست دوم شیخی

100

همایش زیست دوم شیخی

120

آموزش مفهومی و ترکیبی زیست سوم شیخی

80

روش تست زنی زیست سوم شیخی

70

همایش زیست سوم شیخی

80

زیست پیش 1   VVIP شیخی

70

زیست پیش 2 VVIP شیخی

75

روش تست زنی زیست پیش 1 شیخی

75

روش تست زنی زیست پیش 2 شیخی

60

قید نامه زیست شیخی

75

جمع‌بندی زیست کنکور شیخی

105

جمع بندی جامع شیخی جدید

60

کتاب 900 تست استاندارد زیست کنکور

 

 

نمونه تدریس نظام قدیم

شماره حساب جهت تهیه محصولات:

بانک نام صاحب حساب شماره حساب شماره کارت
ملت احمد سلام 8041811519 6104337723729925

شماره تماس جهت تهیه محصولات :

09128375747

کنکور,کنکور اسان,مهندس مسعودی,شماره حساب استاد,شماره حساب کنکور اسان است,استاد,کنکور اسان است,لیست محصولات

,ونوس,موسسه ونوس,آسان بیاموزیم,کانون فرهنگی قلم چی,گزینه 2,گزینه دو,

اسلایدشو, محصولات

ریاضی کنکور

اکثر داوطلبان کنکور با میانگین زیر  20 درصد در درس ریاضی مواجه هستند

چه رشته ریاضی چه رشته تجربی و برای رتبه خوب آوردن بکی از راه های مناسب و امکان پذیر درصد بالای ریاضی زدن است

 

نمومه تصویر محصول

ریاضی یازدهم

 

 

لیست محصولات نظام جدید ( تاریخ بروز رسانی خرداد 97 )

قیمت

محصول

100

دهم مجموعه،الگوودنباله مسعودی

60

دهم آمار و احتمال جامع مسعودی

60

دهم روش تست زنی مجموعه مسعودی

60

دهم روش تست زنی الگو و دنباله مسعودی

75

دهم روش تست زنی مثلثات مسعودی

70

دهم روش تست زنی معادلات و سهمی مسعودی

45

دهم روش تست زنی نامعادلات  مسعودی

50

دهم روش­تست­زنی تابع مسعودی

45

دهم روش‌تست‌زنی شمارش بدون شمردن(ترکیبیات) مسعودی

45

دهم روش‌تست‌زنی آمار و احتمال مسعودی

45

دهم خلاقیت در تابع  مسعودی

30

دهم خلاقیت در شمارش بدون شمردن(ترکیبیات) مسعودی

30

دهم خلاقیت در آمار و احتمال مسعودی

 

 

65

یازدهم رشته تجربی هندسه تحلیلی مسعودی

45

یازدهم رشته تجربی روش‌تست‌زنی هندسه تحلیلی مسعودی

75

یازدهم رشته تجربی معادله و سهمی جامع مسعودی

70

یازدهم رشته تجربی تابع مسعودی

90

یازدهم رشته تجربی روش­تست­زنی تابع مسعودی

75

یازدهم رشته تجربی روش تستزنی مثلثات مسعودی

100

یازدهم رشته تجربی توابع نمایی و لگاریتمی مسعودی

65

یازدهم رشته ریاضی هندسه تحلیلی مسعودی

45

یازدهم رشته ریاضی روش‌تست‌زنی هندسه تحلیلی

80

یازدهم رشته ریاضی معادله و سهمی جامع مسعودی

90

یازدهم رشته ریاضی تابع مسعودی

90

یازدهم رشته ریاضی روش­تست­زنی تابع مسعودی

115

یازدهم رشته ریاضی توابع نمایی و لگاریتمی مسعودی

80

یازدهم رشته ریاضی مثلثات مسعودی

 

 

 

 

90

دهم مثلثات جامع شاهانی

105

دهم توان های گویا و عبارت های جبری شاهانی

105

دهم اموزش جامع هندسه فصل 1و2 شاهانی

105

یازدهم آموزش جامع هندسه فصل دوم ویژه تجربی

 

 

200

هفتم آموزش جامع گرشاسبی

225

نهم فصل 7،4،2 و 8 گرشاسبی

225

نهم فصل 5،3،1 و 6 گرشاسبی

 

 

90

دهم آموزش فصل 1 و 2 عبدوس

90

دهم آموزش فصل 3 و 4 عبدوس

 
 
نمونه تدریس نظام جدید
به زودی
 
 

لیست محصولات نظام قدیم ( تاریخ بروز رسانی خرداد 97 )

قیمت

محصول

50

دنباله و استلزام مسعودی

105

حد جامع مسعودی

30

مجانب و نگاهی به رسم نمودار مسعودی

45

آنالیز ترکیبی مسعودی

90

احتمال مسعودی

20

پیوستگی مسعودی

95

نظریه معادلات و سهمی مسعودی

40

نامعادلات جبری، قدرمطلق و ترکیبی مسعودی

140

مشتق 1 VVIP  مسعودی

50

مشتق 2  VVIP مسعودی

120

مشتق 3 VVIP مسعودی

120

انتگرال، سری، رسم نمودار و روابط مثلثاتی مسعودی

30

توابع نمایی و لگاریتم مسعودی

120

مثلثات مسعودی

60

روش‌های تست‌زنی مثلثات مسعودی

100

تابع جامع مسعودی

50

هندسه1 فصل اول هندسه و استدلال مسعودی

50

ماتریس مسعودی

45

قدر مطلق و جزء صحیح مسعودی

30

هندسه مختصاتی مسعودی

45

روش تست زنی تصاعد حسابی مسعودی

45

روش تست زنی تصاعد هندسی مسعودی

45

روش تست زنی آمار مسعودی

120

جمع بندی بسته 1 مسعودی

120

جمع بندی بسته 2 مسعودی

165

جمع بندی بسته 3 مسعودی

110

جمع بندی بسته 4 مسعودی

90

جمع بندی بسته 5 مسعودی

740

جمع بندی کامل ریاضی مسعودی

210

جمع بندی 2 روزه  کامل مسعودی

50

نظریه اعداد اکبری

40

ترکیبات اکبری

100

مثلثات ویژه ریاضی اکبری

60

آمار و مدل سازی اکبری

110

دیفرانسیل 2 عبدوس

60

ریاضی سال اول گرشاسبی

75

هندسه 1 گرشاسبی

90

هندسه 1 فوق­حرفه ای حبیبی

80

هندسه 2 فوق­حرفه ای حبیبی

50

روش­های تست­زنی هندسه 1 حبیبی

50

روش­های تست­زنی هندسه 2 حبیبی

60

هندسه  تحلیلی (بردارها) حبیبی

90

هندسه  تحلیلی (خط و صفحه) حبیبی

75

ریاضیات گسسته (گراف) حبیبی

90

جبر و احتمال حبیبی

90

روش تست زنی هندسه پایه و تحلیلی ، گسسته حبیبی

 

 

نمونه تدریس نظام قدیم

شماره حساب جهت تهیه محصولات:

بانک نام صاحب حساب شماره حساب شماره کارت
ملت احمد سلام 8041811519 6104337723729925

شماره تماس جهت تهیه محصولات کنکور اسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان :

09128375747